פינטרסט רשת חברתית

מה זה פינטרסט?

פינטרסט היא רשת חברתית יצירתית שנותנת השראה, פינטרסט היא רשת ויזואלית מבוססת תמונות או ווידאו

למה להשתמש בפינטרסט?

יחס המשתמשים בפינטרסט בארה"ב 68% נשים 32% גברים

פינטרסט היא רשת חברתית יצירתית שנותנת השראה, פינטרסט היא רשת ויזואלית מבוססת תמונות או ווידאו. פינטרסט היא רשת חברתית שמניעה למכירות אפילו יותר מפייסבוק!

♥ פינטרסט היא רשת חברתית חדשה יחסית שקצב ההתקדמות שלה מבחינת כמות מבקרים היא גבוה, פינטרסט היא הרשת השלישית בפופולאריות שלה בין 3 הרשתות המובילות כיום אחרי פייסבוק טווויטר. עם כמות מבקרים של: כ-104 מיליון מבקרים בחודש,  אחרי פייסבוק ולפני טוויטר.

♥ פינטרסט מאפשרת לארגן ולשתף את כל הדברים היפים שניתן למצוא באינטרנט ובבית, באמצעות צייד של הדברים האהובים עליכם. 

♥ כמות ההמרה של תנועה וההנעה לקנייה בפינטרסט היא בין המובילה לעומת רשתות חברתיות השונות.

זה עובד בפינטרסט בגדול כך: השראה-> מיקום ופרסום תמונה של מוצר->מכירה.


פינטרסט היא רשת ויזואלית, צבעונית מעוררת השראה. אומנם הסטטיסטיקות מראות כי בארה"ב ובאירופה רוב המשתמשים בפינטרסט הן משתמשות, כלומר הרוב המכריע של המשתמשים והמבלים בפינטרסט הן נשים, בבריטניה הסיפור מעט שונה ודווקא אחוז גדול יותר הוא של גברים שמבלים באתר פינטרסט.

מי צריך להשתמש בפינטרסט?
אם תשאלו למי פינטרסט מיועדת במדויק - אוכל להמליץ לנשים שמתעסקות במלאכת יד, או לבעלות עסקים לתפירה, ליצירות מבד, בעלות עסקים לסריגה, או למתעסקים בפיסול, ציור, כל מעצבי הפנים למיניהם, אפילו גננים (גינות), ספרים או ספריות (שיער),צלמים, אדריכלים או מעצבים גרפיים בעצם כל עסק שניתן לראות או להפיק תמונות ויזואליות מן היצירה שלכם. או כל עסק שיש בו השראה ועסקים של יצירה. גם מומלץ לבעלי עסקים שיש להם חנות וירטואלית או חנות ב: אטסי או חנות של יו-בוטיק, או של מרמלדה .

מה הרעיון של פינטרסט
פינטרסט היא רשת שלא ניסתה להיות פייסבוק או להיות דומה לה, לפינטרסט יש קונספט בפני עצמו שהוכיח את עצמו. פינטרסט היא רשת מבוססת אימג'ים, תמונות וויזואליות, הם בחרו בקונפיגורציה הזו מכיוון שזה משהו שאנשים מתחברים אליו מהר יותר מטקסט לדוגמא.

פינטרסט היא רשת חברתית עם ממשק חזותי חזק בו רוב הפעילות המסיבית נעשית ע"י שימוש בתמונות, המשתמשים באתר אוספים תמונות מתחומים שונים וקטגוריות רבות של דברים שהם אוהבים . האיסוף נעשה מן האינטרנט, מן המחשב שלכם או מן האתר של פינטרסט עצמו בו יש  דברים  ויצירות של משתמשים אחרים, שאותם הם אוהבים ואותם הם שמרו באתר.

פינטרסט היא כמו לוח מודעות או לוח השראה שיש לכם במשרד או בבית, כפי שאתם אוספים גלויות, פתקים, ציטוטים ונועצים אותם בלוח השעם שלכם,  באמצעות סיכה/נעצים/ נעץכך בדיוק פועלת פינטרסט. אתם נועצים סיכה עם נעץ (pin) דברים שאתם אוהבים, ללוח board .

היופי הוא שניתן לאחר איסוף של ניעוצים שונים, וסידורם בלוחות שונים, ללמוד מכל האלבומים הללו על אופי האדם שפרסם ואסף אותם, מה הוא אוהב, מה הוא לא אוהב, מה המאוויים של האדם, אילו צבעים הוא או היא אוהבים, איזה בית הייתם רוצים שיהיה לכם, מה הריהוט האהוב עליכם, איך הייתם רוצים שהגינה שלכם תיראה, מה אתם מעצבים, אלו בגדים או אופנה אהובים עליכם, מה הטעם שלכם באוכל ועוד...  


עיקר הרעיון של פינטרסט זה שיתוף וניעוץ ע"י סיכה את הדברים שאוהבים ואיסופם לתוך לוחות שנתתם להם שם ובחרתם קטגוריה מתאימה לשמירת התמונות/ווידאו.
PIN - נעץ (סיכה)
BOARD- לוח השראה (לוח מודעות)

בפינטרסט יש את אחד הפיצ'רים החשובים ביותר-  Pinit, פינאיט - זהו כפתור של פעולת ניעוץ מחדש פעולה זו מחייה את המוצרים או התמונות שלכם אצל משתמשים אחרים בפינטרסט בצורה מתמדת ומגדילה את כמות החשיפה (כמו share של פוסטים שלכם אצל אחרים בפייסבוק).

בנוסף בפינטרסט יש חלוקה של קטגוריות שונות כשאחת מהן היא קטגוריה שלמה של "מתנות" שלתוך 
קטגוריה זו משתייכים נעצים של מוצרים אהובים שמקושרים לדף מכירות או לאתר העסק של אנשים או יותר נכון בעלי עסקים שיכולים לשווק לקהל יעד די ממוקד את המוצרים שלהם בפינטרסט. אך פינטרסט לא מיועדת לעסקים בלבד! גם לכם בעלי עניין בתחומים שונים, אהבה לחפצים, אהבה לדברים יפים, פינטרסט היא בעיקר רשת שמדגישה ומספרת לעולם על התחביבים שלכם, אתם יכולים לחקור וללמוד על התחביבים האלו בפינטרסט ואף לקבל השראה.

מה אפשר למצוא או לחפש בפינטרסט? 
פינטרסט היא רשת חברתית מובילה, מאוד ויזואלית מאוד יצירתית, אפשר לבלות בפינטרסט רב זמן ולקבל המון השראה, רעיונות, ולבטא את עצמכם מבחינה גרפית, אתם יכולים באמצעות פינטרסט לספר לעולם מה אתם אוהבים, מהם הדברים שהייתם שמים בלוח המודעות אצלכם בבית או במשרד, מהו סגנון הלבוש שלכם, או איזה סגנון לבוש הייתם רוצים, מה האוכל שעושה לכם את זה, אפשר באמצעות פינטרסט גם לשווק את העסק או המוצרים שלכם אך בדרך מאוד עדינה ולא מסיבית ע"י נעיצת דברים שהלקוחות שלכם מתחברים אליהם או בהומור ואז לקשר את זה לחנות הווירטואלית של המוצרים שלכם. 

מה צריך עסק בשביל להשתמש בפינטרסט? 
חשבון דוא"ל (להירשם) או חשבון פייסבוק, רצוי אתר או בלוג לקשר דברים החוצה, אם יש לכם חנות ווירטואלית-מעולה! אם יש לכם חנות של אטסי או חנות של יו-בוטיק, או של מרמלדה גם נהדר!

(קראו את תקנון פינטרסט - לחצו פה למאמר על תקנון פינטרסט)

טוב אז למה אתם מחכים???
לא השתכנעתם?

בקרו בפינטרסטhttp://pinterest.com/grafficted/

או לרוצים ללמוד עוד על פינטרסט ולהצטרף לקורס פינטרסט{לחצו כאן}


אם כתבתי בלשון נקבה או זכר אנא דעו שפנייתי היא כוללת לכולם ללא פגיעה באף אחד או אחת מן המינים :-)

תגובה 1:

  1. היי
    האם אני יכולה להשתמש בתמונות מפינטרסט בפוסט שאני מפרסמת בפייסבוק? זה חוקי ? זכויות יוצרים?

    השבמחק

יש לכם תגובה על המאמר? רוצים לשאול שאלה? אם כן אז זהו המקום להשאיר תגובה.

קראו גם את המאמרים הבאים:

קראו עוד